/widgets.js";var sz=d.getElementsByTagName(s)[0];sz.parentNode.insertBefore(z,sz)}(document,"script","zb-embed-code"));

Ja Tu esi mēģinājis sevi disciplinēt un Tu esi saskāries ar ko tādu, ka Tu uzsāc, un it kā pirmajā posmā padodas diezgan labi, un pēc kāda laika šī spēja sevi disciplinēt noteiktā jomā sāk tā kā samazināties un pamazām pazūd, tad ļoti lietderīga lieta, kuru izmantot ir šāda - pirms ķerties klāt sevis disciplinēšanai kādā dzīves jomā, sarakstīt un nevis padomāt, bet tieši sarakastīt divus stabiņus vienā to, ko Tu iegūsi no sevis disciplinēšanas šajā jomā un otrā stabiņā - ko Tu zaudēsi.

Jo bieži vien tieši tajā otrā stabiņā sarakstītais mūsos rada satraukumu, kas mazina mūsu motivāciju, kas mazina mūsu aizrautību, ķeroties klāt šai sevis disciplinēšanai. Jo daļa mūsu iekšējās pasaules nevēlas zaudēt tās lietas, nevēlas zaudēt kaut kādu draugu uzmanību vai laiku vai finanses vai vēl ko tādu. Un mēs, ejot tajā pašdisciplīnas procesā, nepievēršam tam uzmanību un tas darbojas mums nepamanot.

Šie mehānismi darbojas mums nepamanot. Tiklīdz mēs identificējam šīs lietas, ko mēs potenciāli varam zaudēt, mēs būtībā sevi sagatavojam un tas mums palīdz to sevis disciplinēšanu ikdienā uzturēt ilgāk.

Mūzikas producents un izaugsmes treneris.